اولویت‌های رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران

رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران اولویت‌های کاری خود را اعلام کرد.

نادعلی اسماعیلی دهج در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز در پاسخ به این سوال که اولویت‌های شما به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن برای فعالیت در این سازمان چیست؟ توضیح داد: سازمان نظام مهندسی معدن سازمان جوانی است و این پنجمین دوره آن است که بنده به ریاست آن انتخاب شده‌ام. به نظر من سازمان در حوزه سخت‌افزاری به خوبی پیش رفته و مستقر شده است اما یک سری از اقدامات وجود دارد که باید در دوره جدید آنها را انجام دهیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌های کاری من در سازمان نظام مهندسی معدن که شاید مهمترین اولویت هم باشد بهره‌برداری بهینه از معادن با رعایت اصول فنی و مهندسی است که تمام تلاش خود را خواهم کرد تا این موضوع در بهره‌برداری از معادن رعایت شود. اولویت دیگر من تعامل سازنده با وزارت صنعت، معدن و تجارت، کلیه سازمان‌ها و تشکل‌های وابسته به بخش معدن و صنایع معدنی است. همچنین تعامل مناسب با مطبوعات و رسانه‌ها نیز در دستور کار من قرار دارد تا بتوانم هرچه بیشتر سازمان نظام مهندسی معدن و وظایف و فعالیت‌های آن‌را به جامعه معرفی کنم.

او با بیان اینکه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران را ۱۱ نفر تشکیل می‌دهند، افزود: از این تعداد ۷ نفر به صورت مستقیم وارد هیات عمومی می‌شوند و ۴ نفر باقیمانده نیز از بین ۸ نفر معرفی شده به وزیر صنعت، معدن و تجارت به هیات عمومی راه می‌یابند. همچنین در نهایت دو گزینه پیشنهادی به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای انتخاب به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی معدن معرفی می‌شوند که در دوره فعلی بنده و آقای گوهری به وزیر معرفی شدیم که در نهایت آقای نعمت‌زاده بنده را به ریاست جمهوری برای دریافت حکم معرفی کرد.

اسماعیلی دهج همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ماین نیوز درباره انتقادات زیاد بخش خصوصی به عملکرد رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران و اینکه شما چگونه تلاش خواهید کرد مشکلات گذشته را برطرف کنید؟ اظهار کرد: من تلاش خواهم کرد روی اجرای برنامه‌ها و اولویت‌هایم تمرکز کنم تا هرچه بیشتر بتوانیم اصول مهندسی را در بهره‌برداری‌های معدنی کشور پیاده‌سازی کنیم. قبول دارم نقاط ضعفی در دوره پیشین ریاست سازمان نظام مهندسی معدن وجود داشته است و باید تلاش کنیم این نقاط ضعف را در دوره جدید به نقاط قوت تبدیل کنیم.

به گزارش ماین نیوز، سوابق کاری نادعلی اسماعیلی دهج رئیس جدید سازمان نظام مهندسی معدن ایران به شرح زیر است:

کارشناسی ارشد اکتشاف از هند

چهار سال کارشناس ارشد سازمان زمین شناسی

کارشناس ارشد و مجری چند پروژه (بانک اطلاعات محدوده‌های معدنی، تیتانیوم کهنوج و …) در ستاد وزارت معادن و فلزات، مدیرکل فلزی وزارت معادن و فلزات و مدیرکل اکتشاف وزارتخانه در دولت آقای هاشمی رفسنجانی

مدیرکل اکتشاف وزارتخانه و مدیرکل اکتشاف سازمان زمین شناسی در دولت آقای خاتمی

مدیرکل اکتشاف وزارتخانه، مدیر اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران، مشاور رئیس سازمان زمین شناسی در دولت آقای احمدی نژاد

از سال ۱۳۹۳ تاکنون مشاور معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌ها وزارت صنعت، معدن و تجارت

چهار دوره عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن تهران و چهار دوره عضو شورای مرکزی نظام مهندسی معدن ایران و نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای مرکزی نظام مهندسی معدن ایران

Print Friendly, PDF & Email