پیشنهاد ناصرنیا به وزارت صنعت

 هرمز ناصرنیا  اظهار داشت: براساس اصلاحیه قانون معادن، وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواند بخشی از وظایف غیرحاکمیتی خود را به سازمان نظام مهندسی معدن ایران به عنوان یک تشکیلات قانونی تفویض نماید.

وی با بیان اینکه سازمانهای نظام مهندسی معدن امروز در سطح استانهای کشور فعالیت دارند، گفت: اجرای ۷۰۰ مورد بازرسی از معادن طی سال گذشته بخشی از عملکرد این سازمان در سال گذشته است.

برپایه آمار رسمی منتشر شده در سال گذشته، پنج هزار و ۴۰۰ معدن در کشور فعال بودند که ۴۲۰ میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج شد.

ناصرنیا، شمار مهندسین عضو این سازمان را افزون بر ۳۰ هزار نفر ذکر کرد و گفت: سالانه حدود دو هزار عضو جدید در این سازمان جذب می شوند.

وی تفاهم انجام شده با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی را که برپایه آن اعضای سازمان نظام مهندسی معدن به عنوان کارشناسان این صندوق نسبت به تایید طرحهای معدنی برای جذب تسهیلات و صدور بیمه نامه اقدام می کنند، از اقدامات امسال ذکر کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، تفاهم با سازمان ایمیدرو به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی در طرحهای نیمه تمام و یا قابل اجرا را از دیگر اقدامات این سازمان دانست و افزود: تحقق اهداف پیش بینی شده در چارچوب سند چشم انداز، نیازمند جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی است.

ایران یکی از ۱۰ کشور شاخص جهان در زمینه ذخایر معدنی است و در منطقه رتبه نخست را دارد.

امسال عملیات اکتشاف مواد معدنی در ۶ پهنه از نوار شرقی کشور انجام می شود که مساحت آن ۷۵ هزار و ۴۶۶ کیلومتر مربع است و در این عملیات شناسایی عناصری مانند سنگ آهن، طلا، مس، مواد نادر خاکی و غیره هدف گذاری شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برگزاری سه رویداد بزرگ معدنی در مهرماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: قرار است طی روزهای ۲۲ تا ۲۴ مهرماه پنجمین کنفرانس مهندسی معدن، سومین نمایشگاه سالانه معدن و صنایع معدنی و سومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران همزمان در محل مصلی تهران برپا شود.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر