نحوه سرمایه‌گذاری آلمانی‌ها در پروژه‌های معدنی ایران اعلام شد

این دیدار که عصر دیروز در سالن اجتماعات ایمیدرو انجام شد، مهدی کرباسیان افزود: شرکتها و سرمایه گذاران آلمانی همچنین می توانند با مشارکت یکی از شرکتهای بخش خصوصی ایران، سرمایه گذاریهای خود را انجام دهند.

وی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و آلمان، از سرمایه گذاری شرکتهای آلمانی درایران استقبال کرد و گفت: سیاست دولت ایران نیز در حال حاضر حفظ و حمایت از سرمایه گذاری خارجی است.

وی افزود: دیر یا زود تحریمها پایان می پذیرد و با همکاری ایران، آمریکا، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی این کار انجام خواهد شد.

رییس هیات سرمایه گذاران آلمانی و معاون NUMOV نیز در این دیدار علاقه مندی خود را به هر سه روش پیشنهادی ایمیدرو برای سرمایه گذاری شرکتهای آلمانی در ایران ابراز کرد.

بورهارد داهمن (Burkhard Dahmen) سپس از مدیران و سرمایه گذاران آلمانی خواست تا در این جلسه، خود و نوع فعالیت شرکتهایشان را معرفی کنند که بسیاری از مدیران این شرکتها ضمن ابراز خرسندی از سرمایه گذاری در ایران، به دنبال شرکت مشابه ایرانی برای همکاری مشترک هستند.

بیشتر شرکتها و سرمایه گذاران آلمانی حاضر در این دیدار که بیش از ۳۰ نفر بودند، در بخشهای صنعتی و معدنی فعال هستند و برخی از آنها اکنون با شرکتهای بخش خصوصی ایران به ویژه در بخش معدن همکاری دارند.

Numov بزرگترین موسسه کسب و کار خاورمیانه و شمال افریقا آلمان است که هدف آن توسعه کسب و کار با کشورهای این منطقه است. این موسسه از سال گذشته در دیدار با رییس هیات عامل ایمیدرو از برنامه NUMOV برای همکاری نزدیک با بخشهای مختلف اقتصادی ایران از جمله بخش معدن و صنایع معدنی ایران خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر