جزئیات طرح‌های ارزی و ریالی در بخش معدن و صنایع معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات طرح‌های ارزی و ریالی در بخش معدن و صنایع معدنی، گفت: ۲۴ طرح اولویت دار با سرمایه گذاری ۴٫۳ میلیارد یورو در بخش ارزی و ۳۴۰۰ میلیارد تومان در بخش ریالی اجرا می‌شود.

مهدی کرباسیان گفت: ۲۴ طرح اولویت دار در بخش معدن و صنایع معدنی برای اجرا در دستور کار قرار گرفت که این طرح‌ها، طیف وسیعی از بخش‌های مختلف معدن و صنایع معدنی را در بر می گیرد و مهمترین آنها در حوزه فولاد، ‌زغال‌سنگ، ‌آلومینیوم، ‌طلا و ‌امور زیربنایی متمرکز است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ‌این طرح‌ها در بخش ارزی بیش از ۴٫۳ میلیارد یورو و در بخش ریالی افزون بر ۳۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز دارند، ضمن اینکه مجموع طرح های توسعه ای ایمیدرو به ۱۰۰ فقره می رسد که پیش بینی شده به تدریج و در قالب مشارکت با بخش خصوصی اجرا شود.

وی همچنین ارزش طرح‌های مشارکتی این سازمان را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: پیش بینی شده این تعداد پروژه در مدت ۴ سال به اجرا درآید.

کرباسیان در ادامه یکی از مهمترین برنامه های ایمیدرو را توجه به توسعه مناطق صنایع انرژی بر جنوب کشور ذکر کرد و اظهار داشت: این مناطق به دلیل دسترسی به انرژی فراوان و نزدیکی به آب های آزاد و امکاناتی همچون گمرک و اسکله اختصاصی توانایی های متعددی برای توسعه صنایع مادر از جمله فولاد و‌آلومینیوم در اختیار دارند.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، به دلیل وجود مزایای فوق،‌شرایط برای تولید محصول رقابتی برای ارایه به بازارهای جهانی فراهم شده است.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر