تاکید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر اهمیت بخش معدن

رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت، اهمیت ویژه بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال‌زایی این بخش را به عنوان یکی از توصیه‌های خود به دولت بیان کردند. در دیدار امروز حضرت آیت الله خامنه‌ای با رئیس جمهوری و اعضای هیئت دولت که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، ایشان پانزده توصیه را خطاب به دولت مطرح فرمودند که دوازدهمین توصیه به ضرورت توجه به اهمیت بخش معدن و ارزش افزوده و اشتغال‌زایی این بخش اختصاص یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به لزوم تکیه بر توان و ظرفیتهای داخلی و حمایت از تولید، افزودند: کلید رونق اقتصادی که مورد تاکید رئیس جمهوری محترم نیز است، مسئله تولید است. باید با استفاده از ظرفیتهای فراوان داخلی، تولید را به حرکت درآورد تا رونق اقتصادی و افزایش صادرات غیرنفتی محقق شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را برای بالفعل کردن ظرفیت‌های داخلی و به حرکت درآوردن تولید، بسیار مهم دانستند و خاطرنشان کردند: دولت باید بسته سیاست‌های اقتصادی خود را با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تطبیق دهد و مواردی را که غیرمنطبق با این سیاست‌ها است، حذف کند.

ایشان، تثبیت قیمت ارز و کنترل تورم را از اقدامات با ارزش دولت در یکسال گذشته برشمردند و افزودند: نباید به این اقدامات بسنده کرد، زیرا این موارد، قدمهای اول هستند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین یکی از مشکلات جدی کنونی کشور را بنگاه‌داری بانکها دانستند و تاکید کردند: دولت باید این موضوع را بطور جدی پیگیری و حل کند، زیرا بانکها باید در خدمت تولید باشند و اگر در خدمت تولید قرار گیرند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر