بررسی تخلفات معدنی در مجلس

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای اصل ۴۴،‌ گفت: به دنبال تخلفات صورت گرفته در واگذاری معادن تعداد زیادی از نمایندگان در نامه‌ای به کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای اصل ۴۴ مجلس خواستار بررسی تخلفات صورت گرفته در واگذاری معادن شدند.

به گزارش ماین نیوز، حمیدرضا فولادگر درباره تخلفات صورت گرفته در واگذاری معادن‌ گفت: کمیسیون حمایت از تولید ملی به صورت خاص به بخش معادن نپرداخته است اما در گزارشهایی که ارایه کردیم به این بخش نیز اشاره‌هایی شده است و اخیرا تقاضایی از سوی نمایندگان داشتیم مبنی بر اینکه بر بحث معادن بیشتر تحقیق شود و بر واگذاری معادن نظارت

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه موضوع معادن و نحوه واگذاری آنها را در کمیسیون مشترک حمایت از تولید و صنایع و معادن مجلس بررسی خواهیم کرد،‌ گفت: تعداد زیادی از نمایندگان در نامه‌ای به کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای اصل ۴۴ مجلس خواستار رسیدگی به موضوع واگذاری معادن شدند.

وی با اشاره به اینکه بررسی لایحه رفع موانع تولید با حضور ۱۵ نفر از اعضای کمیسیون حمایت از تولید و نظارت بر سیاستهای کلی اصل ۴۴ و ۸ نفر از سایر کمیسیون‌ها آغاز شده است، گفت: در این لایحه تامین مالی تولید از طریق افزایش سرمایه بانکها، تهاتر و فروش املاک مازاد بانکها پیش‌بینی شده است.

فولادگر در ادامه درباره تخطی بانکها در اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی گفت:‌ متاسفانه اشکال اینجاست که بانکها بسیاری از مصوبات را بانکها اجرا نمی‌کنند و امیدواریم در طرح تحول بانکی دولت بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

گفتنی است جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در خصوص معدن واگذار شده به همسر یکی از مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۸۱ گفت: طی ۹ ماه گذشته، ۱۵۰ پروانه معدنی به دلیل تعطیلی یا تخلف از قانون معادن، تعلیق شد‌ه‌اند، این در حالی است که لزوما تمام این پروانه‌ها، واگذاریهای متخلفانه نبوده‌اند.

پیش از این غلامرضا اسدالهی از تهیه طرحی برای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری معادن و صدور پروانه‌های بهره‌برداری و اکتشاف خبر داد و گفت: برخی معادن دولتی به نام مدیران و خانواده‌هایشان شده است که این تخلفات در دولت گذشته و دولت فعلی ادامه دارد.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر