برای رهایی از اتکا به نفت قانون معادن را اجرا کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای رهایی از اتکای تک بعدی به نفت قانون معادن را اجرا کنیم نه اینکه در هر لایحه بودجه ظرفیت‌های توسعه معدن را ناقص نماییم که در این سال‌ها این‌گونه عمل شد.
به گزارش ماین نیوز،‌ علی لاریجانی در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ‌(۹ دی) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، گفت: تقویت قدرت ایران با علاج مشکلات اقتصادی محقق می‌شود اگر تهدیدی برای ایران قابل ترسیم باشد در زمینه اقتصادی است. امروز دشمن بر این موضوع تمرکز کرده است.

وی ادامه داد: تا آنجا که می‌توانیم راه را برای ورود بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری‌ عمرانی کشور باز کنیم؛ تصور کنیم از ۶۸۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور، اگر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به سوی پروژه‌های عمرانی بیاید یعنی ۴ برابر بودجه عمرانی کشور می‌شود که در این صورت خواهید دید که تا چه اندازه رونق در کشور ایجاد خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت افزایش ظرفیت بانک‌ها، تصریح کرد: در این صورت بانک‌ها می‌تواند به کمک تولید بشتابد و لازم است در این میان بانک‌ها را موظف به همکاری با کارآفرینان کنیم؛ مکانیزم‌های تشویقی برای صادرات فراهم کرده و مکانیزم‌های تشویقی و تنبیهی جهت بالا بردن بهره‌وری درنظر بگیریم به ویژه در زمینه مصرف انرژی.

لاریجانی تاکید کرد: برای رهایی از اتکای تک بعدی به نفت قانون معادن را اجرا کنیم نه اینکه در هر لایحه بودجه ظرفیت‌های توسعه معدن را ناقص نماییم که در این سال‌ها این‌گونه عمل شد.

وی یادآور شد: باید انگیزه بیشتر برای بهره‌برداری از معادن را فراهم نماییم و اگر چنین شد در تمام شهرها، مردم برای بهره‌برداری معادن آن شهر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email

این مطلب دارد بدون نظر